קהילת- HORIZON

HORIZON – קהילת מחנכי ומובילי החלל של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה

מטרתה של הקהילה להרחיב את מעגל העוסקים בתחום החלל, להגביר את החשיפה לתחום במערכות החינוך הפורמליות והא-פורמליות על ידי הכשרה ומקצוע של חברי הקהילה, ויצירת תכנים המותאמים למורים ומחנכים המסוגלים להשתמש בעולם החלל ככלי לקידום מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה.

בשנים האחרונות הקהילה נמצאת בחוד החנית של העשייה החינוכית בתחום החלל בישראל ומובילה תוכן ואירועים משמעותיים אשר מאפשרים לילדים ונוער בכל רחבי הארץ להיחשף בדרך המרתקת ביותר לעולם החלל.

חברי הקהילה זוכים להיות חלק מקבוצה בועטת, חדשנית וייחודית המובילה את תחום החינוך לחלל בישראל. בין חבריה תוכלו למצוא נציגים מכלל הגופים הפועלים בתחום, כמו גם קשר ישיר למובילי תחום חינוך ולחלל במשרד המדע והטכנולוגיה.

מבנה ותוכנית הקהילה:

הקהילה הארצית מחולקת לחמש קהילות אזוריות – צפון, מרכז, תל אביב, ירושלים ודרום-שפלה, כאשר לכל קהילה אזורית יש מוביל/ה מתוך הקהילה.

מפגשי הקהילה מתקיימים כדלקמן: אחת לחודש מיטאפ במתכונת ארצית, ואחת

לחודש מיטאפ במתכונת אזורית (לסירוגין) ונדרשת מחברי הקהילה נוכחות.

לצד זאת, חברי הקהילה זוכים להוביל יוזמות משמעותיות ברמה המקומית וברמה הארצית ומקדמים שיתופי פעולה ייחודיים אשר מביאים לקידום משמעותי של תחום החינוך לחלל בישראל.

יוזמות:

הקהילה מייצרת יוזמות פורצות דרך ומשמעותיות בתחום החלל. בין היוזמות, ישנן כאלה אשר פועלות לאורך כל השנה. אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק:

בוקר טוב חלל – יוזמה אשר במסגרתה הקהילה מפרסמת בימי שני וחמישי כתבות קצרות בתחום החלל. תפוצה של אלפי קוראים, אשר משתמשים בכתבות הללו במרחבים החינוכיים. קישור

ספייסרס-מדברים חלל – קבוצת פייסבוק שמטרתה שיתוף חומרים ופעילויות בנושא חלל ומדעים לתלמידות ולתלמידים סקרנים, למורים ולמורות, לגננות וגננים, ולהורים!

דף הפייסבוק של הוריזון – הדף הכללי של הוריזון, פתוח לקהל הרחב. במסגרתו אנחנו מפרסמים את היוזמות שלנו והפעילויות לקהל הרחב. תעשו לנו לייק!

פורום סגור בפייסבוק – במסגרתו ניתן להעלות ולקבל תכנים שהם סגורים רק לקהילה.

ערוץ יוטיוב HORIZON – בערוץ היוטיוב אנחנו משדרים הרצאות לייב, ואת כולן ניתן למצוא בו!